ВШАНУВАННЯ ВЕЛИКОГО ХУДОЖНИКА НА ВОЛИНІ

розміщено в: Publications, Новини, Публікації | 0

16 січня голова правління БФ «Майбутня Волинь-Україна»  Галина Голубович на запрошення оргкомітету прийняла участь і привітала громаду села Уховецьк з  150 річним  ювілеєм від дня народження Великого художника,педагога,культурного діяча Андроника Григоровича Лазарчука,який народився в с.Уховецьк.Заходи підготував і провів в ЗОШ с Уховецьк педагогічний колектив школи,вклавши всю свою шану і любов до знаменитого земляка.Запросили членів родини художника (до речі представили родовід художника в 9 поколінь), керівників ОТГ і району,мешканців села .
Крізь усе життя Андроник Лазарчук проніс любов до рідного краю,кажуть,що його картини “дихають Волинню”…Тут зображені пейзажі,портрети місцевих мешканців,їх побут,зафіксувавши таким чином дух того часу.
Важливим є те,що Андроник Лазарчук бував у садибі Косачів,спілкувався з Оленою Пчілкою,Лесею Українкою,ілюстрував у 1912-1914рр часопис “Рідний край”,який видавала Олена Пчілка.
На цьому заході науковий працівник Колодяжненського музею Лесі Українки п.Марія Чашук розповіла про цю співпрацю та додала,що у фондах музею є чимало предметів,що належали особисто Андронику Лазарчуку,передані його товаришем з Чернігівщини. Учасники заходу мали змогу побачити ескізи картин,розміщені в особистому записнику художника,його каліграфічний почерк із записної книжки.
Учні школи,що приймали участь у ювілейному заході доповнили розповіді ведучих автентичним співом,колядками.
На вході до храму Святої Трійці висить пам”ятна дошка з барельєфом А.Лазарчука.Тут він був охрещений.Тепер навічно з своїми земляками у бронзі. Пам”ятну дошку освятили в січні 2017 року.Виготовлена вона Рівненським скульптором за кошти БФ Івана Омелянюка “Майбутня Волинь-Україна”.

 Учасники заходу дякували БФ за цю добру справу та висловили жаль з приводу того, що   Волинь не має Музею знаменитого земляка, яким по праву може пишатися  вся Україна.

Залишити відповідь