ВШАНУВАННЯ ВОЛИНСЬКОГО МИТЦЯ

розміщено в: Publications, Публікації | 0

2020 рік на Волині оголошено роком Андроника Лазарчука з нагоди 150р від Дня народження.

23 січня в Художньому музеї (філія Волинського краєзнавчого музею),що знаходиться в замку Любарта відбулося відкриття меморіально-художньої виставки “Андроник Лазарчук родом з Волині, серцем-з Україною” .Вона відображає усі напрямки й періоди творчості митця. Його полотна не залишають байдужими відвідувачів, вражають своєю щирість, любов”ю до рідного краю, простих людей, тих, що живуть поруч і своєї родини. З його полотен бачиться дух того часу. Тут маленька батьківська хата в Уховецьку, сцени з життя селян, пейзажі містян ,портрети родини і особливо вразливе зображення дівчинки в червоній сукні ,що іде по стежині до храму(це пам”ять про донечку, що померла від менінгіту в семирічному віці) Запрошена з Києва правнучка митця п .Маргарита Лазарчук, представники міської та обласної влади ,голова БФ «Майбутня Волинь-Україна», журналісти, мистецтвознавці, музейні працівники, земляки та поціновувачі мистецтва художника.

У своєму виступі голова правління БФ нагадала, про участь фонду в увіковічненні пам»яті митця, коли в 2017 році коштами БФ була виготовлена меморіальна дошка художника з його барельєфом ,розміщена на фасаді церкви с.Уховецьк ,де був охрещений Андроник Лазарчук.
Виступаючі  висловили захоплення творчим талантом геніального земляка, яким може по праву пишатися Волинь і вся Україна.

Залишити відповідь