Освячення пам’ятного знаку “Борцям за волю України”

В селі Облапи Ковельського району 14 жовтня  було проведено освячення  пам”ятного знаку “Борцям за волю України”. Знак був споруджений завдяки спільним зусиллям громади та благодійного фонду в найкоротші терміни.

80  воїнів із села  загинуло в рядах УПА , 74 сельчан було репресовано. Вихідець із Облап надрайонний провідник Василь Ліхванчук на псевдо “Ярий” із боївкою 17 січня 1954 року прийняв нерівний бій із переважаючими силами НКВС  в  селі Буцинь Старовижівського району. Бій продовжувався близько години, останньою гранатою “Ярий” підірвав себе, щоб не здатись катам.

14 жовтня сільська громада вшановувала пам”ять “Ярого” та всіх загиблих, репресованих односельчан молобнем, покладанням квітів. В своєму виступі голова Волинського обласного благодійного фонду “Майбутня Волинь-Україна” Ігор Верчук    сказав про  те, що  громада села заслуговує на найвищу пошану, згуртувавшись навколо великої ідеї , самостійно власними силами спорудили величний пам”ятник, відтепер дух великих воїнів у камені, але він живих   буде закликати до боротьби та праці задля кращого життя.

 

Залишити відповідь