Пам’ять живе…

розміщено в: Publications, Публікації | 0

Наближається найтрагічніша дата в житті Волині та інших областей України. 
1941 рік…. .В”язниці були переповнені кращими синами і дочками нашого народу,а 23 червня 1941 року іх без суду і слідства жорстоко розстріляла більшовицька влада.Війна з німецьким фашизмом була на порозі України,Київ бомбили,а більшовики катували цвіт нації за ознакою любові до своєї землі і країни.У Ковельській в”язниці було розстріляно 195 осіб.Свої злочини намагались приховати,але усе таємне стає явним.
Очевидці розповіли про ці трагічні події і показали місце поховання (яке здійснила громадськість і духовенство 1941р).
Нині на цьому місці в 2009 році споруджено пам”ятник коштом Почесного громадянина м.Ковеля Івана Васильовича Омелянюка. Тут пам”ять про його брата Івана Омелянюка-старшого,який у 21 рік був розстріляний разом з іншими патріотами того трагічного дня..Автор проекту-відомий художник ковельщини Валентин Данилюк.
Жива пам”ять про невинно страчених жертв …
Вшанувати пам”ять невинно страчених у ковельській в”язниці прийшли представники влади, священники УПЦ,громадськість міста.Відслужили панахиду .З промовою виступила директор Ковельського історичного музею п.Маргарита Матвійчук,настоятель храму Преображення Господнього протоієрей Ростислав Дідух.
Звучала пісня “Коли Ви вмирали,Вам сурми не грали” і до пам”ятника лягли квіти шани і скорботи.
Вічна пам”ять невинно страченим патріотам України.

Залишити відповідь