Плекаємо незбориму націю!

розміщено в: Діяльність фонду | 0

3 грудня на запрошення БФ Івана Омелянюка «Майбутня Волинь-Україна» до Ковеля завітав  історик, дослідник Визвольної боротьби українського народу першої половини 20 століття, редактор часопису «Незборима нація», президент історичного клубу «Холодний Яр», письменник – Роман Коваль.

зима 2015 031

Він виступив з лекцією-презентацією книги «Падебрадський полк» Армії УНР. Послухати лекцію автора правду прийшли  старшокласники ковельських шкіл,студенти медичного коледжу та їх викладачі. Не залишилась осторонь важливої події і громадськість міста. Зала  бібліотеки була вщент заповнена небайдужими ковельчанами, що мають іскру  любові   до своєї Вітчизни та її історії . Оплесками присутні привітали бійців – учасників АТО, які долучилися до  заходу.

Роман Коваль розповів про Українську господарську академію в Падєбрадах, яка стала освітнім центром для українців в 20-х роках минулого століття, зокрема для вояків визвольного руху. Не оминув увагою й інші героїчні сторінки  Визвольної боротьби .

Зокрема глядачам представили фільм та розповідь про волинського патріота Олексу Алмазіва – військового та громадського діяча, генерал-хорунжого Армії УНР, який також навчався в Падєбрадах. Останні роки життя мешкав у м. Луцьк, де й був похований.

Бібліотека, де проходила  зустріч,  у подарунок  від благодійного фонду одержала 18 книг Романа Коваля та передплату на часопис «Незборима нація» на 2016 рік для  міських та сільських бібліотек Ковельського району.

 

Залишити відповідь