Подвиг повстанської матері

10 травня в селі Грабове Старовижівського району відбулася подія , що зворушила до глибини душі не одне людське серце. В цей день на могилі Повстанської Матері Федори Онищук (Хлуд) було освячено пам‘ятник.

Ця історія – унікальне явище в ході повстанського руху в Україні. Мати благословила на нелегку боротьбу з ворогами усю свою сім’ю : чоловіка Георгія та дітей: трьох синів Тихона, Івана, Антона і дочку Параскеву.Усі п’ятеро віддали життя за нашу волю і незалежність. Такого родинного подвижництва вочевидь не було в Україні. Велике горе при втраті рідних надломило здоров’я жінці, але не її дух.Ніколи не плакала, не нарікала на долю, не картала себе, що не вберегла дітей та чоловіка.Вважала, що загинули за святу справу, що в підвалину незалежної України,покладено цеглинки її родини, що своє життя її рідні перелили в життя свого народу.Ця свята жінка-мати, віддала рідній землі найдорожче , що мала.Вороги знищили всю її сім’ю, але не змогли знищити любові до України.

Священники Ковельського та Старовижівського районів освятили пам’ятник . У заході по вшануванню пам’яті Повстанської Матері прийняли участь представники політичних та громадських організацій м.Луцька, Старовижівського, Ковельського, Камінь-Каширського районів, жителі села Грабове та прилеглих сіл, а також члени правління БФ «Майбутнє Волині».

В почесній варті схилили стяги ліцеїсти Луцького військового ліцею . Хор «Посвіт» , що представляє Волинське братство ветеранів ОУН ,УПА виконав повстанських пісень, особливо зворушливо звучала пісня «Біль Волинського лісу» .

Історію цієї родини дослідив , організував встановлення пам’ятника та проведення заходу в День Матері письменник, журналіст , народний депутат України 1 скликання Андрій Бондарчук, який вважає , що великий гріх-забувати тих , хто свідомо йшов на смерть заради Батьківщини.

Автор: Голубович Галина

Залишити відповідь